Azok a sejtések, melyek szerint a Koppenhágai Klímakonferencia második hete eseménydúsabb lesz az elsőnél, igaznak bizonyulnak. A kezdeti nehézségek és a fejlődő országok két részre szakadása csak az első állomása volt a konfliktusjáratnak.
Hétfőn ugyanis megakadtak a tárgyalások. Ez a fordulat elsőre rosszul hangzik, de kivételesen pozitív dolog áll a háttérben: a fejlődő országok nem mentek bele, hogy elnapolják az üvegházhatást okozó gázok kibocsátásának csökkentését célzó, úgynevezett kiotói protokollt. A szegény országok ragaszkodnak a kiotói egyezményben foglaltakhoz, a fejlődő országok azonban egy teljesen új megállapodást akarnak létrehozni. Emiatt hétfőn egy kis időre szüneteltették a tárgyalásokat, de miután az országok biztosítva lettek arról, hogy a kiotói egyezményről a későbbiekben külön tárgyalásokat fognak folytatni, még aznap újra összeültek az országok képviselői.
Annak ellenére, hogy a kiotói egyezményről még egyeztetni fognak, a tárgyalássorozatnak eddig különösebb eredménye nincsen, hiszen az országok nem jutottak megállapodásra. Ez pedig azt jelzi, hogy olyan konfliktusok vannak, amelyekre a hátralevő pár napban szinte lehetetlen megoldást találni. Ennek függvényében klímamegállapodásra egyre kevesebben számítanak, így úgy tűnik, a pesszimistáknak lesz igazuk, és a konferencia egy általános politikai megegyezéssel ér majd véget.